6 tajemství, jak být opravdová dáma

01.09.2016
1. Dáma si je vždy vědoma toho, jak vypadá


Když se na vás lidé podívají, co uvidí? Ženu v davu, která spěchá do práce? Nebo ženu, která je v neustálém stresu? Čekání na vlak s ponurým výrazem na tváři, kdy si každý pokládá otázku, co se asi stalo.

Opravdová dáma má stále pod kontrolou to, jak vypadá. To ale neznamená, že byste se měly usmívat po celou dobu bez ohledu na to, jak se cítíte. Přitažlivost by se měla stát vaší přirozeností. Buďte okouzlující a šarmantní i když jste sama nebo i když se necítíte úplně nejlépe. Pamatujte, že to není jen o dobrém vzhledu, ale i o tom cítit se skvěle sama se sebou. Vnitřní úsměv vám pomůže mnohem snadněji k tomu úsměvu venku.

2. Ví, jak milovat sebe sama

Opravdová že na ví, jak se uvolnit a zpomalit. Ráda naslouchá tichu. Raději se dívá na mraky, než zírá na displej jejího chytrého telefonu. Ať dělá, co dělá nikdy není na pokraji naprostého vyčerpání. Není důvod pracovat k smrti a nemá smysl vydávat se po cestě, která nikam nevede. Pokud máte pocit smyslu svého života, máte větší šanci na splnění snů doma a v práci. Ujistěte se, že vždy načerpáte dostatek vnitřní ,,energie", abyste mohla zůstat okouzlující a vnést světlo do životů ostatních.

3. Být elegantní znamená nenechat se vyvést z míry

Slečna elegance vtipkuje v tváří v tvář neřízni osudu. Nikdy nepovažuje méně příjemné životní strasti jako osobní urážku, ale jako zkušenost. Nic nemůže být hloupější, než si myslet že osud je venku, aby vám ublížil. Každý člověk na světě dostává zpátky jeho vlastní dávku důvodů cítit sebelítost. Záleží na nás jak naložíme z každou takovou příležitostí, zda si ušetříme nervy a zůstaneme klidné nebo se necháme vyvést z míry. Chceme-li být elegantní, měly bychom se naučit umístit naše duchovní blaho nade vše. Neméně důležité je necítit potřebu drbat o neštěstí ostatních. Vše se nám rovnou měrou vrátí.

4. Umí přijímat zbožňující a obdivné pohledy

Styl ženy je vždy v centru pozornosti. Jen ona ví, jak přijímat komplimenty a obdivné pohledy. Nikdy se nevyhýbá popularitě, ale ani jí není zaslepena. Zná svou cenu. Když ji kolega pochválí vzhled, neodpoví ,,No, ta halenka je tak stará." Jednoduše poděkuje na oplátku jej obdaří zářivým úsměvem.

5. Opravdová žena je spokojena se svým vlastním tělem

Není pravda, že elegantní žena musí mít vosí pas a boky přesně v mírách modelky. Je nejvyšší čas se zasmát tomuto stereotypu a zapomenout tyhle hloupá pravidla. Existuje spousta příkladů, jak okouzlující je měkké a hebké tělo i boubelky mohou být dámami. Pro atraktivní vzhled žena nemusí nosit těsné džíny nebo šaty, které jsou o dvě velikosti menší. Naopak oblečení by mělo být v souladu s jejím tělem. Boubelky jsou krásné, když nejsou omezeny požadavky moderní módy. Je důležité se v oblečení cítit dobře.

6. Elegance není nikdy otrok pravidel a konvencí

Posledním tajemstvím je to, že skutečná dáma je vždy naladěna na danou situaci. Není nutné nosit přiléhavé sako na piknik. Ani nemusíte nosit vysoké podpatky na procházku parkem nebo v horkém letním dni nosit nepohodlný kostým. Nevěřím, že klíčem k úspěchu jsou perfekcionismus a že rozpuštěné vlasy jsou jako zločin proti dobrému vzhledu. Naslouchejte své intuici. Pokud máte pocit, že vaše vlasy vypadají skvěle rozpuštěné - tak do toho. Nepříjemné vysoké podpatky mohou být nahrazeny jinými variantami. Nevězněte svou individualitu uvnitř nějakých černých a bílých klasických šatů.