Další šance

11.01.2017

2 minuty čtení

Když máš pocit, že něco není jak má. Když propadáš panice každé ráno. Měj na mysli, že vždycky máš další šanci na změnu. Změna práce, bydlení nebo partnera. Všechny chvíle ať už dobré nebo špatné jsou způsobeny tvým myšlením, chováním a volbou. Nezapomínej, že to, jak uvažuješ, se promítá ve tvém životě. 

Máš pocit, že tvůj rok 2016 stál za houby? Změň rok 2017 k nepoznání. Nebaví tě práce nebo šéf? Najdi si jinou. Tvůj partner tě tlačí, kam nechceš? Změň ho, ale vždy měj na paměti, že útěk není vždy tím správným řešením. Někdy stačí jen vyjádřit nesouhlas a najít kompromis i když v dnešní době je to tak těžké.

Narodil/a jsi se, aby jsi byl/a šťastný/á, ať už to pro tvé já znamená cokoli. Pro někoho rodina a šest dětí, pro jiného práce od rána do večera. Měl/a bys sis ujasnit, co právě pro tebe znamená štěstí, protože štěstí není o tom mít všechno, co chceš. Je to o tom posilovat tvé nedokonalé já, které ve své podstatě dokonalé je, díky těm krásným nedokonalostem. Že to zní hloupě? Nikoli! Je to podloženo zkušenostmi, zážitky a přečtenými knihami.

Sám/sama jistě víš, co udělat abys byl/a šťastný/á. Pro mě je to psaní a spokojení blízcí, to je to na čem mi nejvíc záleží - Láska. Štěstí pak už přijde samo. Víš, proč svým blízkým přeji, ať se mají rádi a jsou zdraví? Protože štěstí chodí ruku v ruce s láskou. Pokud dáváš lásku a umíš ji i přijímat, štěstí si tě najde samo.

Kolik máš v životě opravdových přátel, na které se můžeš spolehnout a kteří tě překvapí svými skutky, které má (přiznejme si to) každý rád. Zavolat si o svátku a narozeninách (žádný facebook nebo sociální sítě), obejmutí beze slov, když je ti těžko, malý vzkaz na povzbuzení... to jsou drobnosti, které rozdmýchávají každý vztah, nejen ten přátelský. Připadá ti to jako klišé? Není, nevíš, o kolik se zvedne tep, když jí/jemu necháte drobnost na pracovním stole. V dnešní uspěchané době jsou to ty střípky, které tvoří náš život, život který stojí za to. Je plný změn, nezdarů, pádů a vzletů, ale stojí za to.

Tento článek bych ráda věnovala našim dobrým přátelům, kterým tímto děkuji za záchranu a druhou šanci na lepší dny.