Dvojsmysl

11.06.2017

0,5 minuty čtení

Znáš vtipný příběh, který obsahuje dvojsmysl? Hoď jej do komentáře a já jej přidám do článku. Vytvořme pozitivní proud u kterého se pobaví všichni.

Jeden z mnoha důvodů, proč je český jazyk klasa. Pokud ovládáš jeho svody dokonale, jistě víš, co je to dvojsmysl. V životě jsi ho minimálně jednou použil a to vědomě. Je to takové příjemně vzrušující. Zakázané chceš-li. Zkrátka druh humoru, který využívají mladší generace. Tím neříkám, že by starší generace byla pozadu. To vůbec ne.

V dnešní době dost běžný jev. Při jeho použití tebou projede vlna chvění, zvláště pokud druhé straně dojde úmysl a reaguje vtipnou pálkou nazpět. Pokud je druhá strana, jak já ráda říkám puritánského vyznání, nemáte šanci uspět, ale to už záleží na společnosti a situacích.

V případě, že se jednalo o neúmyslný dvojsmysl se nejspíš po trapné chvilce mlčení zasmějete a jede se dál. Mám jeden krásný příklad náhodného dvojsmyslu, který se opravdu stal:

Přijde pán do pekárny. Klasický pultový prodej, tak jako to bývalo za našich maminek. Když na něj přijde řada. Paní za pultem se usměje a pozdraví. "Dobrý den, prosil bych jednu bulku z posypkou." Prodavačka se usměje, vezme igeliťák a kleště. Musí přes celý pult, protože tyhle bulky mají až na konci. Za chvíli se ale vrátí s bulkou v kleštích a omluvně dodává: "Já se omlouvám, ale já jí mám holou." Načež otáčí houstičkou pánovi před očima. Oba se nejdřív zarazí, do chvíle, než zbytek fronty u pultu vypukne v smích. "To je v pořádku, vezmu si ji i tak." Dodá a rudá prodavačka mu podává tašku s pečivem.

Úplně živě vidím tu scénu. A co ty máš také zajímavý příběh obsahující dvojsmysl? Poděl se o něj do komentářů pod článek. Používáš dvojsmysl v běžném hovoru, a pokud ano jak se u toho cítíš? S lehkostí je smečuješ do placu nebo je ti to žinantní?