Neztratit touhu

16.10.2018

1 minuta čtení

Prohrát duši a zvítězit nad lží. Omluvit stesk, neztratit touhu. Milovat peklo a patřit do nebe. Cítit se lehce a zároveň se držet při zemi. Slibovat věčnou lásku a chtít svobodu. Pohledy do nebe, i když miluješ zemi. 

Obejmout se a už nikdy nepustit, když na ni hledí z výšky. Hlavu v oblacích a modré oči připomínají, že nebe je tam vysoko nad vašimi hlavami. Chce znovu ucítit tu vůni. Vůni kůže. Vůni zamilovaných polibků ve vlasech. Ten pocit, který nejde zapomenout. Propadnout a ztratit se kdesi mezi tmou světlem. Společně.

Síla objetí něžného a zároveň pevného až se zrychlí dech. Bezpečí na dosah a city tak hluboké, jako ty pohledy, které se střetnou, ať jsou kdekoli. Úsměv, který rozehřeje ledové kry na severní hoře pod nadvládou krále severu. Jeho královna je dáma v rudých šatech s havraními vlasy a on ji miluje tak, jako žádnou jinou. Nikdy v životě.

Dech rozevlátý, jako její vlasy v ranním větru a on je chytá do dlaní, jako by to byly diamanty padající z nebes. Ten dotek vlasů je tak příjemný až se nechce přestat. Smích od srdce připomíná, jak strašně je důležitý a proč tu jste spolu. Prohra neznamená nic ve srovnání s bouří vás dvou. Cítit tu touhu a nemoct promluvit. Chtít říct všechno a přitom nic. Vědět, co znamená tahle kombinace vás dvou a i tak se nechat unést znovu a znovu.

Ztratit hlavu kdesi mezi stromy a ruku v ruce sdílet lásku jeden druhého. Promlouvat k lesu a chytat kapky deště spadlé ze stromů do mechu mezi listy podzimních stromů. Přivonět k jejím vlasům za soumraku a pohlédnout jí znovu do očí, znamená ztratit pevnou půdu pod nohama. A i tak víš, že to uděláš znovu, stejně jako ona.

Nechat ho obejmout ji kolem ramen a ucítit záchvěv lásky a energie zároveň. Zvrátit hlavu v jeho dlaních a poddat se tomu pocitu. Nepřemýšlet nad silou, ale nasát ji tak, jako sluneční paprsky v jarním období, kdy se nemůžeme dočkat léta. Procitnout po polibku tak dlouhém, že vám až naskakuje husí kůže. Nekonečně dlouho stát naproti sobě a hledět na sebe bez dechu a bez špetky studu. Protože to všechno k lásce patří...