Ve vatě

21.11.2017

Co tě první napadne, když se řekne: "ve vatě"? Zvláštní je, že každého napadne něco jiného. Dospěláky peníze (hodně peněz) a bohatství. A děti napadne cukrová vata. Kam patříš ty?

Navíc, kdy jsi měl/a svou poslední cukrovou vatu a jaká byla? Já ji měla cca před rokem. Byla růžová, sladká a obrovská. A i když je to neskutečné množství cukru. Je prostě dokonalá (stejně jako já. V tom se shodneme). Je to takový návrat do dětství. Než ji dojíš, máš ulepené ruce, nos, rty i tváře a směješ se v návalu cukrové touhy. Není to dokonalé? Je!

Je to součást něčeho, co nedokážu vysvětlit. Byla chvíle, kdy jsem dokonce uvažovala o tom, že si pořídím stroj na výrobu cukrové vaty na e-bay (jo směj se, ale tehdejší přítel mi ji chtěl koupit pro radost) a já s jeho dětinským nápadem souhlasila. Plánovali jsme, jak se budeme cpát vatou, až budeme mít 100 kilo. To už tak legrační asi není. Ale že si uděláme duhovou vatu, modrou, zelenou... všechny barvy duhy... na které bude chuť a nálada.

Když už vatu máš v ideálním případě ji před tebou připraví ve stánku nebo obchůdku, cítíš se skvěle. Přímo nepopsatelně. Jako na pouti plné atrakcí. Skoro jako kdybys ji měl/a po prvé i když víš, že to tak není a tu chuť moc dobře znáš. A pak zamíříš na labutě a budeš mávat rodičům. A mamka by na tebe volala: "Ne tak vysoko..." J

Myslím, že hrát si je tak strašně důležité i v dospělosti. Ať už jde o dospělé hraní nebo hraní si se svými dětmi a jejich hračkami. I tak se můžeš vrátit do dětství.

Pojď si dneska hrát...

Nahraj nebo pošli mi fotku, kdy jsi se cítili/a ve vatě. Ať už to pro tebe znamená cokoli. Přidám ji do článku.