Život bez hranic

10.03.2019

1,5 minuty čtení

Už jsem ti říkala, že jsem v prosinci 2018 padla na samé dno? Myslela jsem, že pro mě vše končí a já nevěděla jak dál. Zvednout se bylo najednou nad mé síly.

Dnes se ale stalo něco, co mě přesvědčilo, že je čas to svěřit blogu a Tobě můj milý čtenáři.

Rok 2018 pro mě byl velkým zklamáním a to nejen z ostatních, ale i ze sebe samé. Teď když to probírám zpětně v hlavě, je mi mdlo. Řešila jsem hodně nepříjemných věcí v osobním i pracovním životě a přišla o úplně vše, včetně lidí, kteří si říkali přátelé. Na druhou stranu ti opravdoví mi zůstali a nenechali mě tak úplně padnout a za to jsem jim vděčná. Cítím najednou vnitřní klid a smíření.

Dnes mi po několikaminutovém rozhovoru s kamarádkou došlo, že to všechno byly situace, které mi měly otevřít oči, měla jsem dospět. Lidi, které jsem na té cestě potkala mi měli pomoci a ještě mi pomoci mají. Vím to a jsem za to vděčná.

Přišla jsem na to, že mi lidé okolo mě měli ukázat, jaká jsem a pomoci mi k uvědomění toho, co od života chci a co si přeji. Především mi měli ukázat to, na čem musím ještě pracovat. SAMA NA SOBĚ. Ano je to tak a i když se mi to přiznává velmi těžko, jsem to já kdo udělal chyby a rok 2018 měl být uvědoměním toho, co chci a co být nechci.

Oproti tomu rok 2019 je o poznávání sebe sama a uvědomění si svých kvalit a nesmyslů, které v životě řešíme, místo toho abychom dělali, co milujeme a byli s tím, koho milujeme.

S čistým svědomím můžu říci, že rok 2018 nebyl prohra, ale škola a krok kupředu k poznání k sama sebe. (Měl/a jsi to taky tak?)

Měl/a bys vědět, že existují dva druhy partnerů a partnerek, které na cestě životem potkáváš. Ti první jsou spřízněné duše a životní partneři. Před těmi jsme sami sebou a smějeme se hloupostem, prvotní zamilovanost třeba není tak silná ale časem zraje, zraje po roky, co jste spolu. A o to je to lepší. To jsou ti praví.

A ti druzí (a nejsou v našem životě o nic méně důležití) jsou převozníci či prostě partneři, kteří jsou tvým odrazem či zrcadlem chceš-li. Jasně ti ukazují, jaký/á jsi a jak působíš na venek na někoho z blízkého okolí. Například máš partnera, který tě omezuje a tlačí na tebe a ty se bráníš, protože to je přirozené. Bránit si svůj osobní prostor. A tebe to rozčiluje a vnitřně svazuje. Jsi nešťastný/á.

V tom případě by ses se měl/a zamyslet nad sebou, protože takto ty působíš na někoho, jen musíš přijít na koho. A někdy ani nemusíš, stačí si to uvědomit. Pak můžeš pracovat na nápravě sebe sama. Důležité je uvědomit si skutečnost, že to "něco" co tě popichuje a rozčiluje, tě vede k tvé spřízněné duši. A nemusí to být jen partner, ale třeba kolega/kolegyně nebo přítel/přítelkyně.

Projdi si pečlivě své okolí a poznáš sebe sama. Stojím si zatím, že jsme takoví, jakými lidmi se obklopujeme. Nejčastěji je to 5 nejbližších lidí, se kterými trávíme čas.

Dej mi vědět jaký/ý jsi dle inventury tvých přátel a taky jaký byl tvůj rok 2018.

Já dopíjím víno a zaklapuju noťas.

PS: Držím palce v roce 2019! A děkuju všem andělům (oni vědí), za to, že mi stojí po boku. <3

PS1:Už se nebojím!