Úplněk má svůj vlastní příběh a má nějakou historii. Každý z nich tě nějak ovlivňuje. Pojďme si povědět něco o každém z nich. Zde v e-shopu najdeš ochranné šperky, které tě ochrání před negativními účinky nejen magických úplňků.

Často se mě ptáte, co to nosím za náhrdelník nebo k čemu mi je během meditace a relaxace. Všechny tyhle šperky vyrábím a není problém vyrobit i jeden podle tvých představ. Nabídku najdeš zde. Nebo mi jednoduše napiš.

Proč je tak často zmiňovaný a zobrazovaný. Jaký je jeho význam? Proč Buddha sedí zrovna na lotosu? Proč jej najdeme i v soustavě čaker? Už jsme se o něm bavili v článku o čakrách, ale pojďme se detailněji pobavit o tomto magickém květu.

Jistě se ti už stalo, že se během dne nebo týdne setkáváš se stejnými číslicemi. Pokud sleduješ okolí a rozhlížíš se kolem sebe, můžeš snadno přijít na to, co čísla znamenají. Může jít i o kombinaci čísel např. pokud vídáš 645 je třeba vykládat každé číslo zvlášť. Například tedy v tomto případě tě čeká láska (číslo 6), po tom, co...

V roce 1989 byla Dalajlamův směr nenásilí, lásky, míru a porozumění oceněna Nobelovou cenou za mír. Dalajlama je uznávanou osobou ve věcech týkající lidských práv a buddhistické filosofie. Je autorem zhruba čtyřiceti knih, některé vyšly i u nás. Například: Cesta ke svobodě, Radost ze života a umírání v pokoji a další.

Zvlášť v tomto období, kdy počasí není úplně podle našich představ a lezavá zima leze pod kabát i rukavice je důležité mít na paměti tyto věci. Zkus si každé ráno, každý začínající nový den myslet na tohle:

Buddha

12.09.2018

Buddha se narodil před více než 2500 lety v královské rodině, v tehdy vysoce rozvinuté kultuře severní Indie. Byl obklopen přepychem a dlouho nepoznal nic než radost. Když však v 29 letech poznal nevyhnutelnost stáří, nemoci, smrti a pomíjivosti všeho, opustil palác a svou rodinu a rozhodl se najít cestu k překonání utrpení a smrti

Co si představíš, když se řekne zrcadlo? Pověry, skleněnou tabuli odrážející tvůj obraz?

Někdy je každému ouvej a je bez nálady, tohle jsou rady, které ti dodají alespoň malý úsměv na rtech, zvlášť, když si uvedomíš, že jsou pravdivé.

Naše ruce

12.02.2017

Jezdím do práce každé ráno stejným autobusem. Jedno ráno, jsem vytáhla krém na ruce a vetřela jsem si je do suchých zimou poznamenaných dlaní. Cítila jsem úlevu a péči a uvědomila si, jak jsou ruce důležitou součástí naší existence. Celou věčnost jsem zírala na své dlaně v ranním světle autobusu a říkala si, že je vlastně bereme jako samozřejmost,...