Červený korál

Vhodný pro znamení: Býk, rak, váhy, ryby

Harmonizuje čakry: 1. čakru

Korál je silným ochranným kamenem (kosterním pozůstatkem). Chrání před nehodami, projevy násilí, otravou, lupiči, posedlostí a neplodností (především u žen). Korál pochází ze dvou řeckých slov “dcera moře”. Způsobuje u svého majitele vnitřní změny. Vyhání pošetilost, nervozitu, strach, depresi, vražedné myšlenky, paniku a noční můry. Dodává rozumu, prozíravosti, odvahy a moudrosti. Vyvolává klidný spánek a zahání rozrušující sny. Je-li věnován dítěti jako dar, zajistí jeho budoucí zdraví. Nemluvňata nosí korálový přívěsek k tišení bolesti při prořezávání zoubků. Též zajišťuje dítěti silnou ochranu. Přitahuje lásku a štěstí.

Léčebné využití: reguluje menstruační výtok, odstraňuje poruchy trávení, veškeré bolesti trávicího ústrojí, oční potíže. Zastavuje krvácení.

Účinky na duši

Tím, že je korál organického původu, dokáže člověka napojit na přírodu ve všech úrovních bytí. Dokáže snížit emoce a přinést vnitřní klid. Pomáhá člověku pochopit sebe sama a smířit se s vlastním, vnitřním já. Zesiluje intuici a představivost. Pomáhá získat člověku sílu dosáhnout cílů, které si stanovil. Napomáhá mu optimisticky vidět všechno, co se kolem něj děje. Chrání člověka před pocity deprese a úzkosti. Korál podporuje přátelství, platonickou lásku a mezilidské vztahy v rámci společnosti. Dále člověka chrání a odstraňuje vliv stresu.

Účinky na tělo

Posiluje pohybový aparát člověka a to zejména kosti. Ze svalů dokáže odstranit nečistoty. Zvyšuje sílu cév a srdce, čímž stabilizuje celý oběhový systém. Vyživuje a ochraňuje krevní buňky a pomáhá také při anémiích. Velmi účinný je i při regeneraci tkání a proto zkracuje hojení ran. Jeho pozitivní účinky jsou určeny takéj pro všechny s poruchami trávicího traktu. Pomáhá s onemocněními úst, jícnu, žaludku i střev.

Zmírňuje také příznaky onemocnění ledvin a močového měchýře. Pokud člověka trápí potíže s míchou, může také využít sílu korálu. V rámci nervového systému pomáhá také při poruchách mozku.

Zdroj: www.nefertitis.cz a www.feng-suej-esoterika.cz

Share this:

  1. Twitter

  2. Facebook

  3. Pinterest

  4. LinkedIn

  5. Tumblr

#1čakra #Čakry #Energie

3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jin Jang

Amazonit