Achát

Vhodný pro znamení: Býk, Rak, štír, ryby

Harmonizuje čakru: 1. Kořenovou

Bývá často označován jako kámen vytrvalosti.

Vlastnosti:

Pomáhá k soustřeďování a stabilizaci životní energie. Podporuje koncentraci, logiku a činorodost. Pomáhá překonávat negativní pocity a hořkost. Léčí vnitřní zlobu, posiluje lásku a dobrou náladu. Užitečný při citových zklamáních.

Odstraňuje vnitřní napětí, netečnost, letargii, chorobnou pečlivost a deprese. Posiluje organismus a snižuje nervozitu. Umožňuje nový pohled na svět očima dítěte.

Léčebné účinky:

Příznivě ovlivňuje mízní soustavu, látkovou výměnu a hormonální produkci žláz. Reguluje srdeční rytmus a posiluje krevní oběh. Pomáhá při chudokrevnosti a menstruační nepravidelnosti. Působí proti poruchám prokrvení a proti chladným končetinám.

Podporuje trávicí trakt, odvod tuků, jedovatých zplodin a nečistot. Zmírňuje alergie a nechutenství.

Druhy achátu: Pruhovaný achát obecně má projektivní energii a náleží elementu ohně. Je ochranným kamenem, zmírňuje stresové stavy a obnovuje tělesnou energii. Zelený achát má receptivní energii a náleží elementu země. Zvyšuje duševní a citovou přizpůsobivost, zlepšuje schopnost rozhodování, pomáhá při řešení sporů. Nosí se ke zlepšení zraku a a věří se, že elixír ze zeleného achátu pomáhá při neplodnosti. Růžový achát posiluje lásku mezi rodiči a dětmi, je vhodné ho nosit na srdci. Botswanský achát je výborný pro skoncování s kouřením, pomáhá překonávat deprese a ulevuje vzniklému napětí, podněcuje činnost korunní čakry. Modrý achát má receptivní energii a náleží elementu vody. Zajišťuje klid a štěstí, zbavuje stresu, zmírňuje hádky v domácnosti a rodině, zajišťuje svému nositeli velkou oporu a zdroj síly. Odstraňuje pocity starých křivd, podněcuje k novému způsobu vyjadřování a má perfektní léčebné účinky na krční a ramenní oblast, hrdlo, štítnou žlázu a lymfatické uzliny, snižuje horečku, posiluje kosterní systém a urychluje hojení zlomenin. Stromečkový achát má projektivní energii a náleží elementu ohně. Je to kámen hojnosti, vnáší hojnost a bohatství do všech oblastí lidského života, přináší úspěch do jakéhokoliv podnikání. Je silně propojen s rostlinnou říší a prohlubuje spojení se zemí. Vytváří klid a mír a pomáhá prožít každý okamžik naplno. Otevírá a harmonizuje všechny čakry a léčí nerovnováhu způsobenou nevyvážeností čaker. Pomáhá při migrénách, léčí poruchy nervového systému, stimuluje oběhový systém. Ohnivý achát má projektivní energii a náleží elementu ohně. Podporuje klid a vyrovnanost, uzemňuje, přináší pocit bezpečí a jistoty, odstraňuje strach. Má značné ochranné účinky, vytváří ochranný štít kolem těla, odráží negativní síly zpět k původci. Pomáhá při léčbě závislostí, napomáhá sexuální aktivitě, léčí nervy, žaludek, poruchy oběhového systému, pročišťuje zrak. Otvírá kořenovou čakru, a přiložen na některou vyhořelou čakru ji znovu jemně napojí, pročišťuje éterické bloky a dodává energii auře.

Mechový achát má receptivní energii a náleží elementu země. Je silně spjat s přírodou, má schopnost obnovy narušené rovnováhy, osvěžuje duši a ukazuje vše krásné okolo. Velmi vhodný pro všechny pěstitele rostlin. Přitahuje bohatství, štěstí, nové přátele a zajišťuje dlouhověkost. Zmírňuje porodní bolesti a zajišťuje zdárný průběh porodu. Pomáhá k uvolnění strnulé šíje, léčí infekce, nachlazení a snižuje horečku. Vyčerpanému organismu propůjčuje novou dávku energie.

Bílý achát se v rozích ostře lomí, jako opevnění hradu, botswanský je světle a tmavě páskovaný, na krajkovém se střídají bleděmodré pásky s bílými nebo čirými, ohnivý je tvořen vrostlými inkluzemi rezavého hematitu, mechový postrádá zcela páskování, je bílý nebo šedý a vrůstají do něj struktury připomínající malinký strom v barvě hnědé, černé nebo zelené.

Šedý achát má projektivní energii a náleží elementu ohně. Je ochranným kamenem, zmírňuje stresové stavy a obnovuje tělesnou energii.

Achát Lake Superior je typ nádherně a nezaměnitelně zbarveného achátu obsahem železa, který se nachází na břehu jezera Superior (Hořejší jezero), největšího a nejhlubšího jezera z Velkých jezer v Severní Americe. Na severovýchodě zasahuje do provincie Ontario, do státu Minnesota na západě, Wisconsinu a Michiganu na jihu. Achát vznikl během sopečné erupce lávy bohaté na železo, které byly v oblasti dnešního státu Minnesota asi před miliardou let. Díky působení ledovce,mrznutí a rozmrazování se acháty postupně uvolnily z lávových toků, lámaly se, obrušovaly a leštily. Achát Lake Superior je charakteristický bohatým červeným, oranžovým a žlutým zbarvením, které je způsobeno obsahem oxidů železa. Vznikají tak nádherná barevná pole, mozaiky a pásy, které dávají každému z těchto achátů jeho jedinečnost. V achátech se mohou vyskytovat i bílé, šedé a černé proužky.

Achát Lake Superior je určen k fyzickému uzemnění a k uvědomění si vlastní hodnoty. Je vhodný pro podporu síly a životní energie a k potlačení stresu. Je talismanem, který se tradičně používá pro potlačení nespavosti a k navození příjemných snů a k tomuto účelu se může umístit kousek achátu pod polštář. Je kamenem osobní odvahy, silným ochranným kamenem před nebezpečím, má uklidňující vliv, zlepšuje vnímání a soustředění a pomáhá rozvíjet analytické schopnosti. Harmonizuje kořenovou čakru. Ve Feng Shui představuje energii vody, energii ticha, sílu klidu a očisty. Je ztělesněním nerealizovaných možností a schopností. Je poddajný a velmi silný. Vodní prvek přináší sílu regenerace a znovuzrození, je energií kruhu života. Achát je vhodný do všech prostor, které se používají pro uvolnění, relaxaci, modlitbu nebo meditaci. Energie vody je tradičně spojována se severní částí místnosti, bytu nebo domu. Je spojena s oblastí kariéry a životní cesty.

Zdroj: www.harmonieprozivot.cz a www.nefertitis.cz

Share this:

  1. Twitter

  2. Facebook

  3. Pinterest

  4. LinkedIn

  5. Tumblr

#1čakra #Čakry #Energie #kameny

5 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jin Jang

Amazonit