Azurit

Aktualizace: 31. pro 2020

Vhodný pro znamení: Střelec, býk, kozoroh


Harmonizuje čakry: 6. čakru


Léčebné užití: detoxikuje, léčí ledviny, játra žlučník, působí na slezinu, štítnou žlázu, zuby, kosti. Rovná páteř, pomáhá při artritidě a problémech s klouby, mírní poškození mozku. Léčí krční potíže a kůži. Čistí čakry. Dodává energii.


Užití: léčení, věštění, duševní rozvoj


Vlastnosti: náleží receptivní energii, elementu vody a planetě Venuše. Je to mocný léčivý kámen, zvyšuje intuici, pomáhá při duchovním růstu, umožňuje lépe se ponořit do meditace a pochopit psychosomatický dopad nemocí. Zlepšuje paměť a komunikaci. Ruší myšlenkové stereotypy. Čistí stres, smutek a obavy.


Azurit je velmi blízce spojen s malachitem. Nejenom že se vyskytují často společně, ale také mají podobné chemické složení. Malachit je vytvořen pozdější fází oxidace azuritu.

Tato oxidace stále probíhá, a je zvláštní, že barvy vytvořené před mnoha staletími mají dnes spíše nazelenalý odstín než jasně tmavě modrý.


Azurit je také silný meditační kámen. Slouží jako rádce a průvodce věděním, intuicí a duševním vývojem. Čistí třetí oko (oblast na čele mezi obočím), rozšiřuje mysl a zlepšuje paměť i porozumění okolnímu světu. Azurit z naturshop.cz odstraňuje blokády mozku jak v psychické, tak i ve fyzické rovině. Napomáhá detoxikaci organismu a přikládáním na jednotlivé čakry je čistí a aktivuje.

Zdroj: nefertitis.cz a naturshop.cz a wikipedia


#6čakra #Čakry #Energie #Zajímavost

4 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Čakry