Granát

Vhodný pro znamení: Beran, lev, štír

Harmonizuje čakry: 1. čakra

Léčebné využití:

Regeneruje organismus, obnovuje ztracené síly, čistí krev, podporuje metabolismus, pomáhá lepšímu vstřebávání minerálů a vitamínů, regeneruje DNA, příznivě působí na páteř, srdce a plíce.

Užití:

síla, ochrana, léčení, rituální práce

Vlastnosti:

po dlouhá léta užíván jako amulet, který varuje před nebezpečím. Granát je velmi silný kámen, který přivádí velké množství energie, udržuje organismus v rovnováze a dodává potřebný klid. Pomáhá překonat zastaralé myšlenkové vzorce a strnulé způsoby jednání. Přináší sebedůvěru a odvahu. Podporuje lásku a sexuální touhu (zejména v červeném zbarvení). Granát pomáhá v krizových situacích nalézat východiska a dodat víru v lepší budoucnost i přivolat něčí pomoc. Pročišťuje čakry, otevírá srdce, pomáhá překonávat tabu. Rozvíjí rozšířené vědomí, umí vyvolat vzpomínky na minulé životy.

Spessartin – (barva oranžová)

má vysoké vibrace, působí jako antidepresivum, potlačuje noční můry, posiluje srdce, pomáhá při správném úsudku, vhodný při sexuálních problémech, harmonizuje ukládání vápníku v těle.

Hessonit – (barva červená až nahnědlá)

snižuje neplodnost a impotenci, léčí čich, harmonizuje produkci hormonů. Přináší sebeúctu a odvahu pomoci druhým, podporuje intuici, užívá se při astrálních cestách .

Grossularit – (barva zelená)

výborný při artritidě, revmatismu, potížích s ledvinami, kůží a sliznicemi. Zvyšuje plodnost a vstřebávání vitamínů. Poslouží dobře v obdobích řešení soudních sporů a různých problémů. Podporuje relaxaci.

Pyrop – (barva ohnivě červená)

léčí zažívací trakt, podporuje krevní oběh, pomáhá při bolestech v krku a pálení žáhy. Uvádí do souladu základní a korunní čakru, podporuje tvůrčí schopnosti a vůli k životu, zvyšuje charisma.

Červený granát

symbol lásky, je naladěn na srdeční energii, povzbuzuje sexualitu, pomáhá ovládat zlost, zejména tu vůči sobě.

Zdroj: www.nefertitis.cz

Share this:

  1. Twitter

  2. Facebook

  3. Pinterest

  4. LinkedIn

  5. Tumblr

#1čakra #Čakry #Energie

1 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jin Jang

Amazonit