Jantar

Vhodné pro znamení: Blíženci, Lev, panna

Harmonizuje čakry: 3. Čakru

Význam:

Z latinského názvu iänus – bůh počátku.

Použití:

Obecně zbavuje tělo negativní energie a je tedy vhodný na všechna onemocnění.

Značně posiluje psychiku lidí se sebevražednými sklony a depresemi. Utišuje bolesti při prořezávání a růstu zubů, zastavuje krvácení z nosu.

Léčí dýchací cesty, astma, bronchitidy, poruchy žaludku a střev, kameny v močovém traktu, brání před nemocemi ledvin a jater, vyrovnává činnost hormonálních žláz, snižuje horečku, infekci, léčí žlučník, bolesti uší, oční problémy, revma, žaludek, odstraňuje závratě a slabosti pomáhá při léčbě ohluchnutí, zabraňuje padání vlasů.

Vlastnosti: Dává uklidňující, povzbudivý a integrující účinek. Jeho projektivní síla přináší štěstí, krásu a lásku, léčí a ochraňuje. Jantar ubírá tíhu velkým břemenům a pomáhá najít štěstí v těžkých situacích. Tím do života vnáší teplo, snižuje stres a nejistotu.Chrání před uhranutím, před “zlým pohledem”. Slouží jako ochranný štít při léčení, protože od nás odráží negativní energii jiných lidí. Používá se při zpracování minulých životů. Považuje se za kámen bezpečnosti, důvěry a hojení. Podporuje spontánnost a povzbuzuje radost ze života. Je to výborný kámen pro lidi, kteří se příliš starají. Očisťuje celé tělo. Vytahuje nemoci z těla. V duševní rovině podporuje jantar rozum, uvolňuje deprese a zlepšuje pozitivní duševní stav a tvůrčí sebevyjádření. Přináší trpělivost a vyrovnanost, pomáhá při rozhodování. Současně podporuje paměť. V citové rovině pomáhá jantar nastolit klid a mír a rozvíjí důvěru. Duchovně jantar zvyšuje altruismus a přináší moudrost, má silnou léčivou a očistnou moc, která z těla vyhání nerovnováhu a posiluje uzdravení. Jantar přináší do života stabilitu, ale současně podporuje spojení s tím, po čem toužíme, a pohání nás k naplnění tužeb. Pozitivně ovlivňuje deprese, proto je velmi vhodný pro lidi se sklonem k smutku a sebevražednými sklony. Jantar je kámen naděje, aktivizuje pozitivní mysl, vůli a trpělivost. Pravidelným používáním harmonizuje hormonální systém a trávení. Je inspirujícím kamenem slunce, podporuje radost ze života, a proto se doporučuje depresivním lidem. Posiluje schopnost překonávat úzkost. Přivádí do našeho těla a srdce teplo a světlo. Dodává nám svěží a veselý vzhled. Tomu, kdo jej nosí, dává jantar moudrost, rozvážnost a trpělivost. Stimuluje vlastní léčivé tendence, poskytuje rovnováhu. Pomáhá se žalem, ztrátou, strachem a obavou.

Dává teplo a naději. Jeho sluneční síla vede po cestě života k větší radosti a jasnějšímu světlu. Zprostředkovává vhled a ukazuje jak se v životě realizovat. Propůjčuje také šťastnou ruku při podnikání. V tělesné rovině očišťuje organismus, vyrovnává trávicí a hormonální systém, čistí a posiluje játra.

Share this:

  1. Twitter

  2. Facebook

  3. Pinterest

  4. LinkedIn

  5. Tumblr

#3čakra #Čakry #Energie

1 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jin Jang

Amazonit