Nech to být, let it go

Opět mě napadlo jedno slovní spojení, které má pro většinu lidí velký význam ,,Nech to být” nebo ,,Let it go”. Tohle slovní spojení se učíme podvědomě už od malička… Nech to být to pálí, nech to být to je pro dospělé, nech to být to není tvoje…. atd. V dětství je to hodně materiální.

Když je pak člověk starší spojení těchto slov má najednou úplně jiný význam, tvar nebo hloubku. Nechat to být znamená něco ukončit, zapomenout, ztratit, přenechat někomu jinému, odpustit, vypustit, nechat ležet ladem… Jde většinou o pocity, práci, přátele, zklamání, ztracené a rozbité věci (tady je to téže materiální), nemíchání se do cizích věcí, takže zase emoce.

S přibývajícím věkem člověk najde své ,,Know-how”, jak věci nechat být. Trvá to, mnohdy i bolí, ale ustojíme to všichni. Hlavně si tím všichni projdeme.

A teď jedno vtipnější nech to být… na naše zvířecí miláčky. Fuj je to nech to 😀 Fuj je to… a pak ty prase. Jak to můžeš žrát nebo jak se v tom můžeš válet 😀

Poznáte tohohle psíka? Odkud? 🙂 Koment!


Rozhodně je dost písniček, které nám opakují let it go

Demi Lovato – Let it go

James Bay – Let it go

Passenger – Let her go

Colbie Caillat – If you love me let me go

Colbie Caillat – Before let you go

Beatles – Let it be

A co se života týče je těžké nechat něco na čem  nebo na kom ti (i když jen třeba malinko) záleží. Jo směj se… Ale většinou to přijde časem, kdy člověk pochopí, že už mu nic jiného nezbývá a že pokud nejde o život jde o prd (říká se to jinak, ale v rámci slušnosti). Vždycky jsem obdivovala rodiče, jak jsou silní a jak zvládají stres všeobecně. Mamka je vždycky silná nikdy si nic nenechala líbit a slzy? Viděla jsem je tak dvakrát za celý můj život. U taťky nikdy… možná slzy dojetí…! Nebyla jsem zlobivé dítě. To vynahrazovali sourozenci. Já byla ta hodná ve většině případech a ta starší, jo to hlavně. Někdy mě to vážně štvalo.

V jaký souvislosti znáte ,,Nechat to být” vy?

Protikladem by mohlo být slovní spojení ,,Pojďme” výstižnější je tedy ,,Let’s go” Pojďme si hrát, pojďme uklízet… jo to by šlo 🙂 I když nemá takové místo jako nech to být, které se používá v afektu. Pojďme je samozřejmě pozitivnější. Nebo vás napadá lepší protiklad?

Calvin Harris – Let’s go

Share this:

  1. Twitter

  2. Facebook

  3. Pinterest

  4. LinkedIn

  5. Tumblr

#Nechtobýt

0 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Far away