Pravda, kterou nechceme zapomenout ani na vteřinu

Občas když přemýšlím o pravdě, říkám si kolikrát denně se musíme zasmát i když nám není do smíchu. Kolikrát za život musíme odmítnout něco (nebo někoho) i přes to, že po tom (něm) toužíme. Proč, když cítíme lásku nebo nám někdo chybí, nedokážeme vyjádřit pocity jasně a nahlas, ale užíráme se uvnitř. Z jakého důvodu předstíráme, že máme někoho rádi i když to tak není?

Naše odpověď na otázku: ,,Jak se cítíš.“ Odpovědí: ,,Fajn.“ Odbíjíme z důvodu, aby se druhá osoba nedozvěděla, že se cítíme jinak než tvrdíme a má tak zabránit zbytečným otázkám a případnému dlouhému vysvětlování. Nepsaná ,,pravidla“ ve vztahu a nejen v něm, ještě když máte za sebou první rande a čekáte na odpověď partnera, ale on neodpovídá na SMS. Cítíte beznaděj, ale i přes to si říkáte: ,,Ne nebudu psát první, počkám až napíše.“ Nebo: ,,Teď jsem psal/a, počkám až odpoví.“ Pokud vám někdo chybí nebo se vám líbí a vy nemáte možnost mu to říct, proč čekáte?? Na co? Tyhle drobnosti, by měl každý slyšet každý den už při snídani, pak po celý den a těsně před spaním. Věty jako: ,,Miluji tě.“ ,,Jsi nejlepší.“ ,,Chybíš mi.“  nebo ,,Mám tě rád/a”. A další tyhle věty a pochvaly, dokážou úplně změnit člověku den. Nebo mají kouzelnou moc v rodinných a partnerských vztazích, pokud jsou myšleny upřímně.

Co se konečně odprostit od všech zbytečných pravidel a jednou pro vždy dělat věci, tak jak je cítíme a zařídit si tak to jak se opravdu chceme cítit. Říkat vše, co chceme a ne ,,co bychom měli“. Zahodit obavy, předsudky a taky strach, co si o nás druzí budou myslet. Život není zase tak dlouhý, abychom ztráceli čas zbytečnými obavami. Přijímejte věci s chutí a užívejte každý moment. Nikdy nevíte, kdy je poslední. Přijímejte a věci tak, jak přicházejí bez ohledu na to, zda jsou špatné nebo dobré, ale podle toho zda vám něco do života přinesou. Protože tyhle věci nám otvírají nové a nové možnosti, zkušenosti a prožitky.

Každý den máme na výběr. S jakou náladou vstaneme, koho pochválíme, na koho budeme myslet jako první a kterou písničku si zpívat. Zda se budeme přetvařovat a nebo to budeme opravdu my. Vždycky je možnost situaci změnit ve svůj prospěch a pokud se vám zdá, že to nejde, můžete se z ní alespoň poučit a v budoucnu ji použít jako zkušenost…

Zkuste se zamyslet, co všechno byste udělali, kdyby vám zbýval poslední den života…. jakou práci byste chtěli dělat, s kým byste večer byli, šli byste raději do práce pěšky, pili byste víno nebo pivo, komu zavoláte a koho chcete vidět? Pokud před vámi bude stát taková otázka… napsat nebo nenapsat, zavolat nebo nezavolat… zasaďte si ji do téhle situace. Samo vaše srdce vám napoví, co dělat…

Share this:

  1. Twitter

  2. Facebook

  3. Pinterest

  4. LinkedIn

  5. Tumblr

#Láska #Zajímavost #Život

0 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Far away