Sokolí oko

Aktualizace: 31. pro 2020

Vhodné pro znamení: Střelec, kozoroh, vodnář


Harmonizuje čakry: 1., 2., 3. a 5. čakru


Jinak také tygří oko, sokolí oko nebo jestřábí oko.


Užití: ochrana, energie, peníze, věštění, odvaha


Vlastnosti: projektivní i receptivní kámen, přiřazen planetě Slunce a elementu ohně.

Je to ochranný kámen, nosí se i jako talisman před všemi formami nebezpečí. Přes spojení mezi sluneční a zemskou energií pomáhá uzemnit lidi, kteří ztratili spojení s realitou a zároveň podporuje duchovní růst zemsky orientovaných lidí. Je to hřejivý kámen, podporuje tok energie v těle a dodává sílu, přitahuje peníze a bohatství. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech, uznáním vlastní hodnoty a potlačuje deprese.


Léčebné využití: vyrovnává činnost mozkových hemisfér, pomáhá při léčbě zlomených kostí, působí na rozmnožovací orgány, léčí oči a krk, odstraňuje křeče. Pomáhá při léčbě poruch osobnosti. Zpomaluje metabolismus, mírní stres, vznětlivost a nadměrnou sexuální touhu.


Druhy tygřího oka

Zlaté tygří oko – varuje před samolibostí, pomáhá jednat na základě rozumu, místo citů. Pomáhá při zkouškách a důležitých jednáních.

Červené tygří oko – zrychluje metabolismus, přináší motivaci a povzbuzení.

Sokolí oko – Nádherné, do odstínů modré laděné sokolí oko v podobě velkých ohlazených kamenů. Sokolí oko je modře zabarvenou odrůdou tygřího oka. Je skvělým kamenem pro harmonizaci první kořenové čakry. Sokolí oko ochraňuje na cestách, zahání strach z létání, odstraňuje nevolnost při jízdě dopravními prostředky. Používá se jako amulet pro přivolání hojnosti.

Zdroj: nefertitis.cz a mineraly KV


#1čakra #Čakry #Energie #Zajímavost #5čakra #2čakra #3čakra

1 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Čakry