Všechny články

Úplněk má svůj vlastní příběh a má nějakou historii. Každý z nich tě nějak ovlivňuje. Pojďme si povědět něco o každém z nich. Zde v e-shopu najdeš ochranné šperky, které tě ochrání před negativními účinky nejen magických úplňků.

Je to tak, když končí jedna etapa života a začíná jiná, přijde vám to jako sen, že najednou vidíte změnu a taky životy ostatních, které vás za tu dlouhou dobu míjely nebo potkávaly. Podávaly pomocnou ruku nebo naopak srážely k zemi a dokonce i podkopávaly nohy. Ale nic není srovnatelné s tím, když si uvědomíte, jak velký kus cesty jste...

Moje projekty

08.10.2022

Vše, co jsem kdy napsala, jak dlouho píšu a čím se ještě zabývám. To je přesně to, co tady najdeš.

Kdysi mi jedna dobrá duše prozradila, že láska není okamžitá zamilovanost, ale něco, co vzniká postupem času. Kdy společně pracujete na tom, aby vztah vzkvétal. A já v momentální zamilovanosti jsem si brala toho nepravého. A říkali mi to, varovali mě, ale já ne. Chtěla jsem si to udělat po svém. Bylo to třeba, ta zkušenost, abych nakonec uvěřila a...

Často se mě ptáte, co to nosím za náhrdelník nebo k čemu mi je během meditace a relaxace. Všechny tyhle šperky vyrábím a není problém vyrobit i jeden podle tvých představ. Nabídku najdeš zde. Nebo mi jednoduše napiš.

Proč je tak často zmiňovaný a zobrazovaný. Jaký je jeho význam? Proč Buddha sedí zrovna na lotosu? Proč jej najdeme i v soustavě čaker? Už jsme se o něm bavili v článku o čakrách, ale pojďme se detailněji pobavit o tomto magickém květu.

Jistě se ti už stalo, že se během dne nebo týdne setkáváš se stejnými číslicemi. Pokud sleduješ okolí a rozhlížíš se kolem sebe, můžeš snadno přijít na to, co čísla znamenají. Může jít i o kombinaci čísel např. pokud vídáš 645 je třeba vykládat každé číslo zvlášť. Například tedy v tomto případě tě čeká láska (číslo 6), po tom, co...

Srdce mi buší jako o závod. Udělala bych pro Tebe všechno na světě, dýchala bych za Tebe. I když vím, že nemusím, každý večer čekám, až přijdeš z práce i když nejsem doma, tiše čekám na to, až budeš v pořádku doma. Až se přitulíš a řekneš mi, jak jsi se měl. Až se usměješ i když to neděláš...

Far away

20.11.2019

Milovala jsem tě, díky tobě jsem poznala, že moje srdce ještě není ztraceno, ale naopak, že je živé a plné lásky, kterou si přeje dávat a přijímat. Díky.

V roce 1989 byla Dalajlamův směr nenásilí, lásky, míru a porozumění oceněna Nobelovou cenou za mír. Dalajlama je uznávanou osobou ve věcech týkající lidských práv a buddhistické filosofie. Je autorem zhruba čtyřiceti knih, některé vyšly i u nás. Například: Cesta ke svobodě, Radost ze života a umírání v pokoji a další.

Už jsem ti říkala, že jsem v prosinci 2018 padla na samé dno? Myslela jsem, že pro mě vše končí a já nevěděla jak dál. Zvednout se bylo najednou nad mé síly.

Bez duše

11.01.2019

Byl bez duše. Bez srdce. Bez citu. Nikdy neuměl dát a stále jen bral. Tiše a bolestivě, bezostyšně bral všechnu energii a city, které mu nikdy nepatřily. A ona neslyšíc křik v hlavě, uvěřila jeho hrané bolesti, která ji vnitřně nevědomky tížila. Všechny ty zmatky, lži a hloupé sliby. Přehlížel tiché slzy a planoucí srdce, které bilo v její hrudi. ...

Zvlášť v tomto období, kdy počasí není úplně podle našich představ a lezavá zima leze pod kabát i rukavice je důležité mít na paměti tyto věci. Zkus si každé ráno, každý začínající nový den myslet na tohle:

Bezbřehá

13.11.2018

Pocítit lásku bezbřehou jako chladivý vítr na tváři společně s vůní nevadnoucích květin, ze kterých nemůžeš spustit oči. Stále k nim voníš a pokaždé, když skloníš hlavu, vystřelí ti koutek vzhůru. Pootočit hlavu směrem za zvukem, který chceš slyšet ať už je to hudba nebo hlas.

Prohrát duši a zvítězit nad lží. Omluvit stesk, neztratit touhu. Milovat peklo a patřit do nebe. Cítit se lehce a zároveň se držet při zemi. Slibovat věčnou lásku a chtít svobodu. Pohledy do nebe, i když miluješ zemi.

Ledová krusta na jejím srdci narůstá. Již dlouhý čas. Pocit prázdnoty je hlubší a hlubší. Stojí kousek a přitom tak daleko. Jizvy nejsou vidět, na duši nikdy. Temnota prostupuje skrz kůži na povrch. Nemůže dýchat. Srdce z kusu ledu pohřbívá hluboko a daleko od ostatních.

Buddha

12.09.2018

Buddha se narodil před více než 2500 lety v královské rodině, v tehdy vysoce rozvinuté kultuře severní Indie. Byl obklopen přepychem a dlouho nepoznal nic než radost. Když však v 29 letech poznal nevyhnutelnost stáří, nemoci, smrti a pomíjivosti všeho, opustil palác a svou rodinu a rozhodl se najít cestu k překonání utrpení a smrti

Někdy potřebuje člověk trochu popostrčit, aby mu došlo, že na lásku, touhu a vděk není pozdě. Jsou lidé, kteří s tím pomohou. Máš taky někoho takového? Tenhle příspěvek je věnován muži, díky kterému jsem našla svou vlastní hodnotu. Díky!